tr002

Dökme Ham Madde Taşımacılığı

Taşımacılık sektöründe farklı ürünler ve malzemeler taşınmaya başlanıyor. Taşımacılık sektöründe gerçekleştirilen yenilikler sayesinde günümüzde işletmeler arasında ham madde taşımacılığı gerçekleştiriliyor. Ham madde, herhangi bir ürünün veya yapının işlenmesinden önce ihtiyaç duyulan ana malzemedir. Ham maddeler önemlidir. Ham madde zarar gördüğü takdirde ürünler veya yapılar istenilen kalitede tasarlanıp üretilemez. Bu durum maddi ve manevi zarara neden olur. Dökme ham madde nakliyesi sayesinde ana malzemeler herhangi bir zarara uğramadan özenle taşınmaktadır. Taşıma işlemlerinde doğru araç ve doğru yöntem kullanılır. Bu sayede ürünlerin zarar görmesi önlenir. Ham maddelerin taşınmasında gerekli koşullar sağlanmaktadır. 

Dökme Ham Madde Taşımacılığında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Dökme ham madde taşımacılığında dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Eğer bu konular üzerine gerekli özen gösterilmezse ham maddeler zarar görebilir. Ürünlerin veya yapıların üretiminde kullanılan ana malzemeler hassastır. Bu ana malzemelerin zarar görmemesi gerekir. Ham madde tedariki yapmak isteyen işletmeler doğru koşullarda ham maddenin temin edilmesini sağlamaktadır. Dökme ham madde taşımacılığında dikkat edilmesi gereken konular ise şu şekildedir; 

  • Ortam ısı kontrolü sağlanmalıdır.
  • Taşıma malzemeleri için gerekli güvenlik önlemleri alınmalıdır. 
  • Taşıma işlemi için doğru araç kullanılmalı, ürünler araca doğru yerleştirilmelidir. 
  • Ürünler sarsılmamaya özen gösterilmelidir. 

Ham madde taşımacılığında dikkat edilmesi gereken başlıca konular yukarıda yer aldığı gibidir. Bu doğrultuda gerçekleştirilen taşımacılık işlemlerinde taşınan ürünler korunmuş olur. 

Ercan Sert Lojistik İle Dökme Ham Madde Taşımacılığı

Ercan Sert Lojistik ile dökme ham madde taşıma hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ham madde taşımacılığı iki işletme arasında gerçekleşmektedir. Ham maddeler, işletmeden alınır ve teslim edilecek işletmeye taşınır. Taşıma işlemi sırasında ham maddenin türüne göre araç ayarlanır. Aynı zamanda ham maddenin zarar görmemesi için araç içi gerekli önlemler alınır. Böylelikle araç içine yerleştirilen ham maddelerin zarar görmesi önlenir. Adresten alınan ham maddeler vaktinde teslim adresine ulaştırılır. Ekipler tarafından ham maddeler araçtan indirilir. Taşıma işlemi süresi boyunca ham maddelerin zarar görmesi önlenir, olası bir zarar söz konusu olduğunda oluşan zarar telafi edilir. Ercan Sert ile ham madde taşımacılığını güvenle gerçekleştirebilirsiniz.