gemi-taşımacılığı

Gemi taşımacılığı günümüzde oldukça önemli bir yere sahip. Her geçen gün nakliye sektöründe yenilikler yaşansa da gemi taşımacılığı önemini koruyor. Deniz yoluyla yüklerin taşınmasında gerekli önlemlerin eksiksiz alınması gerekiyor. Önlemlerin alınmadığı durumlarda taşınan yükler hasar görebiliyor.

Deniz yolu taşımacılığında önemli olan planlı ve programlı hareket edebilmektir. İhracatı ve ithalatı yapılacak olan herhangi bir ürünün, yükün veya eşyanın profesyonel kadro eşliğinde taşınması gerekmektedir. Gemi ile gerçekleştirilen taşıma işleminde yükün karaya getirilmesi, gemiye yerleştirilmesi, taşınması ve yeniden karaya indirilmesi gerekir. Tüm bu işlemlerde önemli olan süreci doğru değerlendirmek ve yükün zarar görmesini önlemektir. Ercan Sert Lojistik olarak bizler bu sektörde profesyonel kadromuzla hareket etmekteyiz.

İthal Hammadde Depolama Hizmeti

Bir ürünün veya yapının oluşmasında kullanılan hammaddeler dış ülkelerden getirilebiliyor. Dış ülkelerden gemi taşımacılığıyla getirilen hammaddeler bir süre depolanıyor. Ürünün depolanması için uygun deponun ayarlanması gerekiyor. Ercan Sert ailesi olarak bizler ithal ham madde depolama hizmeti veriyoruz. Dış ülkelerden getirilen hammaddeler firmamız tarafından depolanıyor. Hammaddelerin depolanma koşulları farklılık gösterebiliyor. Bizler, uzman kadromuzla hammadde için uygun depolama ortamını oluşturuyoruz.

Hammadde olarak geçen ürünlerin yapısının ve kalitesinin korunması gerekir. Ürünlerin yapısına ve kalitesine herhangi bir zararın gelmemesi için uygun depolama ortamının oluşturulması gerekir. Depolama işleminde önemli olan;

  • Yeterli alanın olması 
  • Deponun hava alıyor olması 
  • Deponun ısısı 
  • Deponun güvenliği

Hammaddelerin herhangi bir hasar almaması, yapısını ve kalitesini koruyarak güvenli bir şekilde saklanması önemlidir. Hammadde için uygun depo hizmetinde deponun yeterli büyüklükte olması gerekir. Böylelikle hammadde daha düzenli ve doğru bir şekilde depo içerisine yerleştirilir. Deponun havalandırılması, nem almıyor olması önemlidir. Böylelikle hammadde korunmuş olur. Deponun ısısı da hammadde için oldukça önemlidir. Eğer ortam ısısı artarsa hammadde zarar görebilir. Hammaddeler maddi değere sahiptir. Bu nedenle herhangi bir hasar almaması adına depo güvenliğinin sağlanması önemlidir. Ercan Sert ailesi olarak hammadde depolama hizmetinde gerekli önlemleri alarak hizmet vermekteyiz.

Ercan Sert Lojistik Antrepo Hizmetleri

Antrepo aslında bir tür depo çeşididir. Gümrük vergisine konu olan fakat henüz vergisi ve resimleri ödenmemiş malların korunduğu depolardır. İşlemlerin yapıldığı gümrük binalarına yakın olan depolar, ürünlerin korunmasını sağlar. Gümrüklere gelen ticari eşyaların herhangi bir hasara uğramadan güvenli bir şekilde korunması için antrepo hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Peki, antrepo hizmeti nereden nasıl alınır?

Gümrükte bekleyen ticari eşyaların korunması için Ercan Sert ailesi olarak antrepo hizmetleri üzerine çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Gümrüklerdeki işlemler tamamlanana kadar depolarda eşyalar kalabiliyor. Depolar, o taşıma hizmetine özel olarak kullanılıyor. Depo içerisine özenle yerleştirilen eşyalar güvenle saklanır. Ercan Sert Lojistik, antrepo hizmetlerinde ön plana çıkmış başarılı bir isimdir. Tecrübeli kadrosu ve planlı çalışmalarıyla bu sektörde güvenle tercih edilebilir.