gemi yükleme lojistiği

Gemi Yükleme Lojistiği

Gerek ülkemizde, gerekse dünyada en çok tercih edilen ve sık sık kullanılan taşımacılık yöntemlerinden biri de gemi yükleme lojistiğidir. Avrupa’da bulunan birçok ülkenin kıyı kentlerine, özellikle de Asya ülkelerinden gelen birçok lojistik ürünü genellikle gemi taşımacılığı yoluyla ulaştırılmaktadır. Hem oldukça güvenli olduğu hem de ulusal anlaşmalar gereğince birçok büyük firma lojistik işlemlerini genellikle bu yolla halletmektedir.

Denizyolu nakliyesi, beraberinde birtakım yükleme ve boşaltma nakliyesi gereksinimini de getirmektedir. Peki gemi yükleme lojistiği ve gemi boşaltma lojistiği ne anlamlara gelmektedir? Gemi yükleme lojistiği, taşınacak ürünlerin sahip olduğu özellikler doğrultusunda gereken lojistik kriterlerinin sağlanarak yük gemisine aktarımı olarak açıklanabilir.

Gemi yükleme lojistiği süreçlerinde her zaman disiplin ve düzen kuralları doğru bir şekilde belirlenmelidir. Taşınacak yükün cinsine ve miktarına bağlı olarak en uygun yükleme planı oluşturularak, bu süreçte yer alacak olan personeller doğru şekilde koordine edilmelidir. Aksi durumlarda beklenmeyen sorunlarla karşılaşılabilir ve taşınması planlanan ürünlerle ilgili bir dizi sorun oluşabilmektedir.

Profesyonel Gemi Yükleme ve Boşaltma Lojistiği

Lojistik işlemleri ve süreçleri de kendi içinde farklı gruplara ayrılabilmektedir. Özellikle de çok daha dikkat gerektiren ve geniş çaplı süreçlerde faaliyet gösteren lojistik firmaları bir dizi kurala uyarak, süreci oldukça verimli bir hale getirebilir. Gemi yükleme ve boşaltma lojistiğinde dikkat edilmesi gereken başlıca konular;

  • Süreç olabildiğince dikkatli ve detaylı şekilde sürdürülmelidir
  • Yük gemisinin ağırlığına paralel düzeyde madde yüklemesi yapılmalıdır
  • Taşınacak olan yük cinsine bağlı olarak yükleme ve boşaltma yöntemi belirlenmelidir
  • Yükleme ve boşaltma faaliyetlerinde yer alan her bir çalışanın koordineli bir şekilde çalışması sağlanmalıdır.

Bu ilkelerin yerine getirilmesi gemi boşaltma işleminin son derece hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır. Koordineli şekilde sürdürülen lojistik süreçlerinde her zaman hatasız ve maksimum verimde çalışmalara imza atılmaktadır.

Her iki faaliyette de disiplinli çalışma mekanizmasının geliştirilmesi uzun vadede hem lojistik firmalarına, hem de hizmet alan diğer şirketlere avantajlar sağlamaktadır. Sürecin doğru ve hızlı bir şekilde yönetilmesi de, beraberinde sadık müşterileri getirerek lojistik firmalarına yadsınamaz bir başarı sağlamaktadır.

Gemi Yükleme ve Boşaltma Lojistik Hizmetleri

Ercan Sert lojistik ailesi olarak, gemi yükleme lojistiği süreçlerinde her zaman kalite standartları gereğince faaliyetler sürdürmekteyiz. Bu doğrultuda, lojistik sektöründe Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer almayı hedefleyerek çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Gemi lojistik hizmetlerinde en ufak detayları bile göz önünde bulundurarak, hatasız süreçlere imza atıyoruz.

Gemi yükleme lojistiği süreçlerini en doğru ve profesyonel şekilde gerçekleştiren firmamız, her çalışmasında olduğu gibi bu alanda da kusursuz çalışmalar sürdürmektedir. İhtiyaç duyduğunuz bu hizmetleri büyük bir itina ve modern yöntemleri kullanarak geliştiriyoruz. İşimizde her zaman daha iyisini yapmaya odaklanarak, hizmet ağımızı genişletmeyi sürdürüyoruz.