ihracatta maden nakliyesi

İhracatta Maden Nakliyesi

Nakliye geçmişten günümüze birçok yeniliğe uğramış önemli bir sektördür. Nakliye sektöründe farklı birçok ürün, malzeme veya yük taşınmaktadır. Nakliye işlemlerinde taşınan önemli yüklerden biri ise madendir. Maden taşımacılığı, bilgi ve birikim sahibi ekip tarafından yapılmalıdır. İhracatta maden taşımacılığı üzerine hizmet veren Ercan Sert Lojistik, alanında profesyonel kadro ile hizmet vermektedir.

İhracatta nakliye işlemlerinde satışı yapılan, taşınan yükün herhangi bir hasar almaması önemlidir. Eğer taşıma süreci boyunca yüke herhangi bir hasar gelirse maddi ve manevi zarara uğramak kaçınılmazdır. İhracatta maden nakliyesi yapılırken taşınan madenin hasar görmemesi, güvenle taşınması ve satışa sunulması gerekir. Maden ihracatı yapılırken öncelikle madenin bulunduğu adrese araç gelir. Taşınacak maden özenle araca yerleştirilir. Madenin araca yerleştirilmesinde özel ürünler kullanılmaktadır. Kullanılan ürünler sayesinde madenin zarar görmesi önlenir. Madenin araca yerleştirilmesi, aracın ihracat noktasına ulaşması için her zaman yetkili ekip görev alır.

İhracatta Maden Nakliyesi Nedir?

Maden lojistiği, iki nokta arasındaki maden hareketliliğini ifade eder. Bu hareketlilik maden temin edilen nokta ile tüketim yapılacak nokta arasında gerçekleşir. Maden lojistiğinde uygulanması gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar:

  • Doğru bilgi akışının sağlanması 
  • Malzeme idaresi kontrolünün sağlanması 
  • Ürün depolamasının yapılması ve kontrol edilmesi
  • Üretim ve paketleme yapılması 
  • Paket kaydının tutulması
  • Maden nakliyatının gerçekleştirilmesi
  • Pazarlama yapılması

Maden lojistiğinde gerçekleşen tüm çalışmalar belirli bir plan doğrultusunda gerçekleşir. Uygulanması gereken adımların başında doğru bilgi akışının sağlanması yer alır. Bilgi akışı doğrultusunda maden temini yapılır ve geri kalan planlama oluşturulur. Maden depolaması yapılır, var olan maden kontrol edilir. Ardından maden taşımacılığı için paketleme yapılır. Tüm ürünlerin kaydı tutulur. Nakliyat gerçekleşir ve pazarlama yapılır.

Maden lojistiğinde önemli olan konulardan bir diğeri ise uygun depo oluşturulmasıdır. Madenin güvenli bir ortamda ihtiyaç duyduğu süre boyunca saklanması gerekir. Madene uygun depo kullanılmalıdır. Depoya maden yerleştirilmesi düzenli ve doğru olmalıdır. Taşıma işlemi öncesinde ve sonrasında madenler herhangi bir zarar görmemelidir.

İhracatta Maden Nakliyesini Kimler Yönetir?

İhracatta maden nakliyesi mutlaka tecrübe sahibi kişiler tarafından yönetilmektedir. Nakliye işlemlerinde herhangi bir aksiliğin yaşanmaması, maddi ve manevi zararın söz konusu olmaması adına tecrübe sahibi kişiler tüm süreci yönetir. İhracat yüklemeleri her zaman planlı bir şekilde gerçekleştirilir. Yükleme öncesinde maden özel araçlarla yükleme noktasına getirilir. Ekip, madenin herhangi bir hasar almasını önleyerek düzenli bir şekilde madeni yeniden uygun araca yükler. İhracat yüklemelerinde farklı araçlar kullanılmaktadır.

Araç seçimi yapılırken mesafe göz önünde bulundurulur. Dış ülkelere gönderilmek üzere hazırlanan maden, zamanında ve hasarsız bir şekilde teslim edilmelidir. Ercan Sert ailesi de tecrübeleri doğrultusunda hizmet vermektedir. Zamanında, doğru ve güvenilir nakliye için hizmet veren Ercan Sert Lojistik, doğru ve uygun fiyat aralığında çalışmalarını gerçekleştirmektedir.