maden lojistiği

İhracatta Maden Lojistiği

Lojistik, ekonomik açıdan değerlendirildiğinde müşteri ya da şirketin ihtiyacını karşılamak amacıyla iki nokta arasındaki hareketler olarak ifade edilebilir. Herhangi bir ürünün ya da hizmetin temin edilen nokta ve tüketim yapılacak nokta arasındaki kaynak akışıdır. İki nokta arasındaki kaynak akışına lojistik denilmektedir. Maden lojistiği de iki nokta arasındaki maden hareketliliğini ifade etmektedir. Maden lojistiğinde uygulanan adımlar:

 • Bilgi akışının sağlanması 
 • Malzeme idaresi kontrolü
 • Ürün depolama 
 • Üretim ve paketleme 
 • Kayıt tutma 
 • Nakliyat 
 • Pazarlama ve güvenlik

Maden lojistiği önemli bir alandır. Madenlerin taşınması, herhangi bir zarara uğramadan ikinci noktaya teslim edilmesi gerekir. Bu doğrultuda özel taşıma yöntemleri kullanılmaktadır. Çıkarılan madenlerin ihracatının yapılması için Ercan Sert Lojistik güvenle tercih edilebilir. Ercan Sert ekibi bu alanda bilgi ve birikimler doğrultusunda önemli çalışmalar gerçekleştirmektedir. 

Maden Lojistiği Nedir?

Maden lojistiği önem ve dikkat ister. Madenler yeryüzüne çıkarıldığında yapısını korumaktadır. Madenlerin ihracatının yapılmasında ise süreç doğru değerlendirilmelidir. Madenlerin ihracatının yapılmasında eğer doğru koşullar sağlanamazsa maden zarar görebilir. Bu durumda daha çok maddi hasar oluşur. Maddi hasarın oluşmaması, madenin zarar görmemesi ve doğru koşullarda taşınarak depolanması için gerekli önlemlerin alınması gerekir. Maden lojistiğinde tüm hareketlilikler aşağıda belirtilen doğrultuda gerçekleştirilmelidir. 

 • Maden için uygun depo ortamı oluşturulmalı. 
 • Madenler düzenli ve doğru bir şekilde yerleştirilmelidir. 
 • Sürecin yönetimi tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır.

Maden lojistiğinde uygun depo ortamı oluşturulmaktadır. Nem almayan, kuru ve havalı bir ortamda depolama hizmeti verilir. Maden için depo ısısı ayarlanır. Depo içerisine madenler düzenli ve doğru bir şekilde yerleştirilir. Böylelikle depo içindeki alan doğru kullanılır. Maden lojistiğinde sürecin doğru yönetilmesi için tecrübeli kişiler tarafından çalışmalar gerçekleştirilmelidir. Ercan Sert ekibi bu alanda başarılı çalışmalarla hizmet vermektedir.

İhracat Maden Lojistiği Yüklemeleri Nasıl Yapılır?

Dış ülkelere gönderilmesi için hazırlanan eşya, ürün veya yük kolay bir şekilde taşınabilir. Dış ülkeye gönderilecek olan yükler için uygun taşıma yolu ve aracı belirlenir. Bu taşıma yolu ve aracıyla ihracat yüklemeleri kolaylıkla yapılmaktadır. İhracat yüklemelerinde önemli olan tecrübeli bir ekiple çalışmaktır. Tecrübeli bir ekip her zaman nasıl hareket edilmesi gerektiğini bilir ve güvenli bir çalışma gerçekleştirir. Dış ülkelere gönderilecek yük için dikkat edilmesi gerekenler:

 • Doğru taşıma aracının belirlenmesi 
 • Yükün hasar almasını önlemek 
 • Yükleme işleminde tecrübeli ekibi görevlendirmek 

Dış ülkelere gönderilecek olan yük için doğru aracın belirlenmesi ve ardından yükün doğru bir şekilde araca yüklenmesi gerekir. Ercan Sert ailesi olarak bilgi ve birikimlerimiz doğrultusunda tecrübeli ekibimizle yükün herhangi bir hasar almasını önlemekteyiz. İhracı yapılacak eşya, yük veya ürünü özenle araca yüklemekteyiz. Süreci doğru değerlendirmekte ve yönetmekteyiz. Bu sayede ihracatı yapılacak maden ürünlerini güvenle taşımaktayız. Maden ürünlerinin yüklemesi, taşıması ve indirilmesi profesyonel ekiple gerçekleştirilmektedir.