yem hammaddesi lojistiği

Yem Hammaddesi Lojistiği

Birçok sektörde olduğu gibi yem üretim sektörlerinde de, kullanılacağı alana bağlı olarak farklı birçok madde çeşitli üreticilerden temin edilir. Farklı hayvancılık dallarında kullanılmak üzere birçok yem üretici firması ülkemizde aktif olarak çalışmalar yapmaktadır. Firmamız Ercan Sert Lojistik ailesi de bu hammadde lojistiği trafiğini en doğru ve verimli şekilde yönetmek için çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Lojistik eylemleri, birçok sektörün artık bağımlı hale geldiği ve en çok ihtiyaç duyduğu temel gereksinimlerin arasına girmiştir. Geçen yıllar içinde insan gücünün makine gücüne yerini bırakması birçok sektörde olduğu gibi nakliyat sektörünü de derinden etkilemiştir. Hammadde lojistiği de, özellikle tarım ve hayvancılık ile uğraşan işletmeler arasında önemli bir yer kazanarak yükselişe geçmiştir.

Tarım ve hayvancılıkla uğraşan ve genellikle yem üretim faaliyetleri sürdüren birçok firma, farklı içerikteki yem hammaddelerini güvenilir bir lojistik firmasıyla anlaşarak temin etmek ister. Kullanılacağı alanlar göz önünde bulundurulduğunda, birçok farklı içerikte yem üretimi gerçekleşmektedir. Lojistik firmaları da bu noktada devreye gidererek, şirketlere ihtiyaç duydukları nakliye hizmetlerini sağlamaktadır.

Nitelikli Yem Hammaddesi Lojistiği Hizmetleri

Lojistik faaliyetlerinin belli bir disiplin ve düzen anlayışı içinde sürdürülmesi oldukça önem arz etmektedir. Bunun başlıca nedeni, özellikle kuru gıda taşımacılığının hızlı ve doğru bir şekilde yapılarak gereken üretim ve dağıtım işlemlerinin zamanında yapılmasını sağlamaktır. Yem hammaddesi lojistiği de, bu noktada önem taşıyan ve dikkat edilmesi gereken bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yem hammaddesi lojistiğinde maksimum verimin sağlanması belli başlı bazı durumlara bağlıdır. Bu durumlardan bazıları;

  • Düzen ve disiplin çerçevesinde süreç yönetimi
  • Zamanı iyi kullanmak
  • Taşınacak olan hammaddenin cinsine uygun araç tercih etmek
  • Lojistik faaliyetlerini sürdürecek olan kişilerle iletişimin her zaman sağlanması vb.

gibi durumlar lojistik süreçlerinde oldukça önem taşır. Firmaların bu durumlar gereğince önlemlerini alması ve özellikle kuru gıda taşımacılığında bu ilkeler doğrultusunda hareket etmeleri önerilmektedir.

Birçok anlamda önem taşıyan bu durum, yem hammaddesi üreten ve kullanarak işleyen firmaların tercihlerini de büyük ölçüde etkilemektedir. Doğru planlanan lojistik hizmetlerinden yararlanarak, üretim kapasitesi arttırılabilmekte ve çok daha verimli süreçler elde edilebilmektedir.

Ercan Sert Yem Hammesi Lojistiği Hizmetleri

Firmamız Ercan Sert lojistik her zaman doğru şekilde planlanmış ve koordine edilmiş lojistik faaliyetlerine imza atmaktadır. Özellikle de gıda ve hayvancılık çemberinin bir parçası olan birçok ürünün taşınmasında, gereken tüm kalite standartlarını yerine getirerek oldukça kaliteli süreçler sunuyoruz.

Birçok işlemi her zaman kalite anlayışı öncülüğünde tamamlayarak, müşterilerimize olumlu lojistik hizmetleri sunmayı hedefliyoruz. Hizmet kalitemizi her geçen gün daha da genişleterek, sektörde liderliği hedefleyen işletmemiz, hizmet alanlarına da yenilerini eklemeye devam etmektedir. Sizler de diğer lojistik hizmetleri için web sayfamızı inceleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.