dökme kuru yük

Dökme Kuru Yük Nakliyesi

Dökme kuru yük herhangi bir kaba, ambalaja konularak taşınması mümkün olmayan ya da daha maliyetli olan yükleri ifade eder. Her ne kadar dökme yükler hem katı hem sıvılardan oluşsa da dökme kuru yük dendiği zaman katı malzemeler ifade edilir. Tahıllar, çimento, kömür, un, kireç taşı, gübre gibi yük çeşitleri en çok taşınması talep edilen kuru dökme yüklerdir.

Nakliye sektöründe çok farklı malzemeler taşınabilmektedir. Ne tür malzemelerin taşınacağı tamamen müşteri taleplerine ve firmaların yetkinliklerine göre belirlenir. Tamamında temel hedef yüklerin en güvenli şekilde ve en hızlı biçimde ulaşması gereken noktaya ulaştırılmasıdır.

İşletmeler için hız, zaman ve maliyet hayati önem arz ettiği için daima en uygun nakliye türü seçilmeye çalışılır ve Ercan Sert Lojistik olarak uzun yıllardır kalitenin, uzmanlığın ve profesyonelliğin adresi olmaya devam ediyor, çok farklı yüklerin taşınmasında olduğu gibi dökme kuru yük nakliyesinde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Dökme maden nakliyesi aynı ürünü paketler halinde taşımaktan veya konteynerlerle taşımaktan daha uygun maliyetlidir. Üstelik yükleme ve boşaltma işlemleri de çok daha kısa sürer. Bu yüzden tırlara ve gemilere daha fazla sefer yapabilme imkanı sağlar. Bütün bunlar da dökme kuru yük nakliyesinin daha ekonomik olmasında etkili olur.

Dökme Kuru Yük Maden Lojistiğinin Püf Noktaları

Dökme ham madde nakliyesinde en çok taşınanlar tahıllardır. Fakat tahıl nakliyesi piyasası yıllara göre değişkenlik gösterir. Bunun nedeni tahılların kuraklık, üretim fazlası durumu, hava koşulları gibi etkenlere maruz kalmasıdır. Ayrıca dalgalanmalar eğer ülkeler arası nakliye yapılacaksa siyasi ilişkilerden de etkilenir.

Maden lojistiği dahil dökme kuru yüklerin taşınmasında çeşitli hususlara azami derecede dikkat edilmelidir. Çünkü taşınan yükler çoğu zaman bir ürünün, bir yapının işlenmesinde kullanılan ana malzemelerdir. Bir nevi hammaddedirler. Eğer hammadde zarar görürse ya üretimde kullanılamaz ya da üretilen ürün istenen kalitede yapılamaz. Bu da hem maddi hem manevi olarak zarar demektir.

Dökme hammaddenin zarar görmeden, özenli biçimde taşınması gerekir. Her türlü zararı önleme adına ortamın ısı kontrolü sağlanmalı, gerekli güvenlik önlemleri alınmalı, taşımada yük için doğru araç tercih edilmeli, ürün araca doğru biçimde yüklenmelidir. Sarsılma gibi durumlar oluşmamalıdır.

Ercan Sert Lojistik ile Dökme Kuru Yük Nakliyesi

İhracat yüklemeleri dahi dökme yük nakliye süreci ne kadar iyi yönetilirse taşınan ürünler o derece korunur. Ercan Sert Lojistik firmamız dökme kuru yükleri gönderici işletmeden almakta, hammaddenin türüne göre araç seçimi yapmaktadır. Araç içi ve araç dışı önlemler en iyi şekilde alınmakta, yüklerin hiçbir zarar görmemesi sağlanmaktadır.

Belirtilen tarihte yükleriniz adreslerinden alınmakta, tam vaktinde teslim edilmektedir. Güvenle gerçekleştirilen nakliye uygulamalarında her zaman kalite bütçe dostu fiyatlarla taçlandırılmakta, müşteri memnuniyeti temel ilkemiz olmaktadır.