dökme maden nakliyesi

Dökme Maden Nakliyesi

Dökme maden nakliyesi, katı ve sıvı halde bulunan veya akışkan bir durumda bulunan yük çeşidinin katı bir madde halinde herhangi bir kaba ihtiyaç duyulmadan taşınması amacında tercih edilmektedir. Dökme yük taşımacılığının birçok farklı avantajı bulunmaktadır; bunlardan sayılabilecek en temel avantaj ise ambalaj, paketleme, cisimlerin kap içine konması gibi çeşitli işlere gerek kalmamaktadır. Dökme yük halindeki sıvı veya akışkan cisimler rahatlıkla bu yöntemle taşınabilmektedir.

Dökme yük nakliyesi de Yük karayolu nakliyesi ya da deniz yolu nakliyesi yoluyla gerçekleştirilebilmektedir.  Petrol, maden, sıvı, çeşitli kimyasal ürünler dökme yük hususunda sıklıkla tercih edilen yük çeşitleri arasındadır. Bunun gibi lojistikte çok önemli yer tutan birçok ürün, dökme yük yöntemiyle taşınabilmektedir. Bu yöntemler arasında maden cevherinin taşınması kaynaklı olan dökme maden nakliyesi de bulunmaktadır. Dökme maden nakliyesi, ülkemizde de bu alanda sık sık tercih edilen ve şehirler arası taşımacılığı yapılan bir nakliye çeşididir.

Dökme Maden Nakliyesi, Aşamaları, Çeşitli Hususlar

Maden taşıma dökme yük bazında sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.  Maden taşımacılığında yine dökme yükün temel mantığını oluşturan husus bulunmaktadır. Bu husus da paketleme yoluna veya ambalajlama yoluna başvurulmamasıdır.  Dökme maden taşımacılığında, taşıma işlemi açık yığınlar halinde yapılır, açık yığınlar halinde yapılan maden taşımacılığının da birçok farklı avantajı bulunmaktadır. Dökme yük taşıması ve maden taşımada da yaratılan bu avantajlardan bahsetmek gerekirse:

  • Ambalajlama işlemi yapılmadığı için son derece ekonomik bir taşınma yoludur.
  • Yine ambalajlama ve paketleme işlemi yapılmadığından zamandan bir hayli tasarruf edilmekte, taşınma işlemi çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.
  • Yüklerin yüklenmesi ve limanlarda boşaltılması çok daha kısa sürmektedir, böylelikle gemiler de daha hızlı hareket etmekte ve limanda daha az zaman geçirilmektedir.

Maden taşınmasındaki temel unsuru da maden cevheri taşımacılığıdır. Ekonomik yönden değer taşıyan bu mineraller, bir paketlemeye ihtiyaç duyulmadan bu yöntemle kolaylıkla taşınmaktadır.

Ercan Sert Lojistik ve Dökme Taşımacılığı, Dökme Maden Nakliyesi

Firma uzun zamandan beri dökme yük taşımacılığı alanında hizmet gösteriyor. Türkiye’nin her bölgesine hem kara yolu hem de deniz taşımacılığı anlamında önemli hizmetler sunan Ercan Sert Lojistik, dökme maden nakliyesi konusundaki hizmetiyle de öne çıkıyor. Dökme maden taşımacılığında hemen her bölgeden yapılabilen kolay ve güvenilebilir bir hizmet sağlayan firma, aynı zamanda profesyonel bir kadroyla çalışıyor ve lojistik alanının en profesyonel çalışanlarıyla beraber bu sektörde önemli hizmetler sağlıyor.

Firma dökme maden nakliyesi alanında hizmet almak isteyen müşterileriyle de her zaman yakın temas kuruyor ve bu hizmetten yararlanmak isteyen kişiler için gerekli lojistik desteği sağlıyor. Maden taşımacılığı gibi önemli bir hususta hem ekonomik anlamda büyük bir avantaj sağlanırken hem de taşımacılık işlemlerinin hızlı bir şekilde tamamlanması gerçekleştirilebiliyor.